برای اولین بار، لیست کاندیداهای دامپزشک انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور منتشر شد
در انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، 26 کاندیدای دامپزشک حضور دارند


حکیم مهر - برای اولین بار، لیست کاندیداهای دامپزشک انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور منتشر شد.

به گزارش حکیم مهر، به همت همکار گرامی «دکتر محمد یادگاری» اسامی کلیه دامپزشکانی که به عنوان کاندیدا در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام نموده و صلاحیت آنها نیز مورد تایید مراجع ذیصلاح قرار گرفته است، تهیه شده و جهت معرفی به بینندگان محترم ارائه می گردد.

در این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، 26 کاندیدای دامپزشک حضور دارند.

 
متن کامل خبر


مدیر عامل اتحادیه پرورش‌دهندگان میگوی سیستان و بلوچستان:
به وزیر کشاورزی اطلاعات نادرست می‌دهند

مدیر عامل اتحادیه پرورش‌دهندگان میگوی سیستان و بلوچستان با اشاره به بازدید وزیر کشاورزی از سایت پرورش میگوی گواتر تصریح کرد: برخی در راستای تامین منافع خود به وزیر جهاد کشاورزی اطلاعات نادرست می‌دهند که مزارع 20 هکتاری پرورش میگو توجیه اقتصادی ندارد.

کیوان رهبران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تاکید کرد: این در حالی است که پرورش‌دهندگان در برخی مزارع پرورشی 20 هکتاری تا 10 تن میگو در هر هکتار برداشت می‌کنند که نشانه توجیه اقتصادی تولید است و تنها مشکل پرورش‌دهندگان نبود امنیت در منطقه، سرمایه در گردش و ثابت است.قوانین کار با حیوانات آزمایشگاهی تهیه می‌شود

۱۳۹۳/۳/۱۰
سیستم جامع نظارتی بر روی تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی توسط کمیته کشوری اخلاق در پژوهشهای علوم پزشکی معاونت تحقیقات فناوری وزارت بهداشت در حال تدوین است و بزودی به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ می شود.
به گزارش زیست آنلاین از مهر سیاوش احمدی نوربخش- پژوهشگر طرح های تحقیقاتی انستیتو پاستور در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: کشورهای پیشرفته در زمینه تحقیقات علوم پزشکی بر روی حیوانات، سیستمی تحت عنوان کمیته اخلاقی به عنوان وکیل حیوانات در اختیار دارند و به پژوهشگر حق نمی دهد که هرطور که می خواهد در آزمایشگاه با حیوانات هر رفتاری داشته باشد و هر تخریبی را به اسم پژوهش انجام دهد.

متن کامل خبر هامون در پی آبگیری ظرفیت رهاسازی ۲۰ میلیون بچه ماهی را دارد- 10/3/93

 مدیرکل اداره شیلات سیستان گفت: آبگیری بخشی از هامون ظرفیت رهاسازی ۲۰ میلیون بچه ماهی را دارد لذا تا پایان خرداد ماه جاری سه میلیون قطعه بچه ماهی در این تالاب رهاسازی و ۱۷ میلیون ماهی به صورت طبیعی تولید خواهد شد.
به گزارش زیست آنلاین از ایرنا   ˈحسن خمرˈ  افزود: تلاشهای بسیار خوبی از سوی نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران و رییس سازمان حفاظت محیط زیست انجام شده و خواسته هایشان از رییس جمهور افغانستان و تاکیدات آنها برای رهاسازی آب به هامون بی تاثیر نبوده است.

وی اظهار داشت: یکی از ظرفیتهای خوب تالاب بین المللی هامون پرورش آبزیان است زیرا بر اساس تحقیقات انجام شده در سالهای پرآبی هر سال از این تالاب 44 هزار تن ماهی صید می شد.

 متن کامل خبر رییس شبکه دامپزشکی جلفا: بیماری تب مالت سلامت مردم منطقه را تهدید می کند

تاریخ خبر: 28/02/1393 
تبریز - ایرنا - رییس شبکه دامپزشکی و قرنطینه مرزی شهرستان جلفا، شیوع بیماری تب مالت در برخی از روستاهای این شهرستان را نگران کننده و تهدیدی برای سلامت مردم دانست.رییس شبکه دامپزشکی جلفا: بیماری تب مالت سلامت مردم منطقه را تهدید می کند

جواد وطن خواه علمداری روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: روند شیوع این بیماری به دلیل همراهی نکردن مردم در واکسیناسیون دام ها و بی توجهی سایر متولیان امر در حال گسترش است.


متن کامل خبر 


گربه های هاد داگ خور شهر سرشماری شدند.

گربه‌های هات‌داگ‌خور شهر، چاق و چله شده و نمی‌توانند دیگر راه بروند. این حیوان‌ها در داخل سطل‌های زباله که حکم تخت پادشاهی برای‌شان دارد جا خوش کرده‌اند. زباله‌های غنی از پروتئین در شمال شهر باعث شده تمایل این حیوان‌ها به زندگی در بالای شهر بیشتر شود.
به گزارش فارس، پرسه گربه‌ها در شهر عادی شده و دیگر عضوی از شهر شده و  شهروندان از دیدن آنها ترسی ندارند.
متن کامل خبر 
ایران می تواند 400 میلیون نفر را غذا بدهد!

در همین دوران تحریم نیز صنعت غذا کمترین آسیب را دید چون نیازی به خارج ندارد. میزان نیازمندی در این بخش به واردات شاید در حدود 20درصد باشد. پیش بینی کردیم کارخانه دار بدهی خود به کشاورز را در مدت 18ماه و با بهره 10درصد به بانک بپردازد. نتیجه این که قیمت ها کاهش پیدا می کند.


3 میلیون راس دام در زنجان واکسیناسیون شده است

زنجان -خبرگزاری مهر: مدیر کل دامپزشکی استان زنجان گفت: در ده ماهه سالجاری 3 میلیون و 591 هزار راس دام در استان زنجان علیه بیمارهای دامی واکسیانسیون شده اند .

متن کامل خبر


جهت وزش باد علت شیوع بیماری تب سه روزه در بین دام‌های طارم

یک دامپزشک گفت: جهت وزش باد نقش مهمی در زمینه بروز تب سه روزه در دام‌های طارم داشت؛ چراکه بیماری را از منطقه گیلان وارد شهرستان طارم کرد."حسن یوسفی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: بیماری تب سه روزه که با عنوان "تب بی‌دوام" هم شناخته می‌شود معمولاً در بین گاو و گاومیش دیده می‌شود.

متن کامل خبر 


دلایل افزایش مصرف آنتی بیوتیك ها در كشور

آنتی بیوتیك ها به خصوص انواع تزریقی آن داروهایی نیستند كه هر كسی از آنها استفاده كند بنابراین به نظر می رسد دامنه و میزان بیماری های عفونی در كشور گسترش یافته است و این امر می تواند یكی از علل افزایش مصرف آنتی بیوتیك ها قلمداد شود.

میزان قیمت دارو در سایر كشورها حدود 8 برابر ایران است كه این موضوع باعث شده كه قاچاق دارو از ایران به سایر كشورها وجود داشته باشد.

متن کامل خبر 
درمان تومور مغزی با ویروس تبخال

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، در این روش سلول های بنیادی ویروس در یک ماده ژلاتینی به دام انداخته می شوند

 و برای نابودی سلول های تومور مورد استفاده قرار می گیرند.با استفاده از این روش، بیماری مولتی گلیوبلاستوما در موش های

 آزمایشگاهی سرکوب شده است.مولتی گلیوبلاستوما شایع ترین نوع تومور مغزی در انسان است و درمان آن بسیار پیچیده است.

نابودی سلول های سرطانی با این روش با چالش های گسترده ای روبرو است؛ مهمترین مشکل، نگهداری طولانی مدت ویروس

 تا نابودی کامل سلول های تومور بود.

متن کامل خبر 


شیوع بیماری V.H.S در مزارع پرورش ماهی همدان


به گزارش زیست آنلاین از ایسنا دکتر "محمودرضا رسولی" اظهار کرد: این بیماری ویروسی دامنگیر بعضی از استانها شده و در

 همدان به عنوان آخرین استان این ویروس وارد شده است به طوریکه تا لحظات آخر مقاومت کردیم و مباحث قرنطینه‌ای را هم اجرا

 کردیم، اما در نهایت این بیماری وارد استان شد.
 
وی تاکید کرد: میزان شیوع این بیماری در مزارع شیلات استان 10 درصد برآورد شده، به طوری‌که این میزان خسارت بسیار

 بالاست، همچنین تولید ماهی قزل آلا در استان 25 درصد کاهش یافته است.
 

متن کامل خبر 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic